Sedem lekcií od sestry Zdenky (5.)

By , 16. februára 2020 11:27

Čítať celé 'Sedem lekcií od sestry Zdenky (5.)'»

Päť spôsobov, ako rodičia môžu zachrániť duše svojich detí (1. časť)

By , 16. februára 2020 11:05

Hlavnou povinnosťou rodičov voči deťom je pripraviť im cestu k spáse ich nesmrteľných duší. Čítať celé 'Päť spôsobov, ako rodičia môžu zachrániť duše svojich detí (1. časť)'»

Minimalizmus a povrchnosť vo viere

By , 16. februára 2020 10:38

Evanjeliový úryvok dnešnej nedele (Mt 5, 17–37) prináša ďalší úryvok z Ježišovej reči na vrchu. Matúš napísal svoje evanjelium pre kresťanov pochádzajúcich zo židovstva, ktoré sa opiera o zákonodarstvo dané Bohom skrze Mojžiša. Matúš však predstavuje Ježiša s autoritou väčšou ako Mojžišova.
Čítať celé 'Minimalizmus a povrchnosť vo viere'»

Manželstvo ako tanec

By , 9. februára 2020 14:05

Hoci každé prirovnanie „pokuľháva“, predsa len viditeľný obraz niekedy pomôže pochopiť neviditeľné veci. Možno keď si predstavíme umenie manželstva ako umenie tanca, niektoré menej zjavné veci nám zrazu udrú do očí a uvidíme aj to, čo inak nevidíme. Tak sa s trochou fantázie pozrime na to, o čo ide pri tanci v páre – alebo v manželstve?
Čítať celé 'Manželstvo ako tanec'»

Výhra či prehra v manželstve?

By , 9. februára 2020 13:56

Samotný nadpis evokuje predstavu boja. Ale hneď v úvode treba povedať, že manželstvo by bojom nemalo byť. Ak by sa v manželstve bojovalo a vydobýjalo, niečo nie je v poriadku. Nebolo to tak v pláne. Manželstvo totiž nie je o boji, ale o spolupráci partnerov. Čítať celé 'Výhra či prehra v manželstve?'»

Kresťan sa nemá predvádzať, ale svietiť

By , 9. februára 2020 12:24

Evanjeliový text dnešnej nedele (Mt 5, 13-16) podáva krátky úryvok z 5. kapitoly Matúšovho evanjelia, ktorá je súčasťou tzv. Ježišovej reči na vrchu.
Čítať celé 'Kresťan sa nemá predvádzať, ale svietiť'»

Sedem lekcií od sestry Zdenky (4.)

By , 2. februára 2020 11:06

Čítať celé 'Sedem lekcií od sestry Zdenky (4.)'»

Svätoblažejské požehnanie – aký má pôvod, prečo sa udeľuje?

By , 2. februára 2020 10:44

Na sviatok sv. Blažeja, biskupa a muženíka, prijímame osobitné požehnanie. Na príhovor svätca si v ten deň spolu s kňazom od Pána vyprosujeme upevnenie zdravia, očistu duše i čnosť miernosti.
Čítať celé 'Svätoblažejské požehnanie – aký má pôvod, prečo sa udeľuje?'»

Sviatok Obetovania Pána – Hromnice

By , 2. februára 2020 10:22

Sviatok Obetovania Pána, ľudovo nazývaný aj Hromnice, slávime v cirkvi 2. februára. Ak sa obzrieme do minulosti, zistíme, že tento sviatok má bohatú históriu. Čítať celé 'Sviatok Obetovania Pána – Hromnice'»

Byť svetlom nádeje, i keď sa svet posmieva

By , 2. februára 2020 9:35

Evanjeliový úryvok sviatku Obetovania Pána (Lk 2, 22 – 40) sa odohráva v Jeruzaleme na najsvätejšom mieste židovského náboženstva. V osobe Ježiša Krista prichádza Boh do svojho svätého chrámu.
Čítať celé 'Byť svetlom nádeje, i keď sa svet posmieva'»