My kráčame s radosťou za Pánom Ježišom

By , 20. mája 2018 6:12

Na cestu prípravy k prvému stretnutiu s Ježišom v Eucharistii, vykročili deti našej farnosti v septembri. Teoretickou prípravou v škole na hodinách náboženstva, s pomocou pani katechétiek a pána kaplána, spoznávali základné modlitby, pravdy viery a učili sa žiť podľa Desatora. Čítať celé 'My kráčame s radosťou za Pánom Ježišom'»

Braček

By , 20. mája 2018 6:00

Jedna mladá matka čakala svoje druhé dieťa. Keď sa dozvedela, že to bude dievčatko, učila svojho prvorodeného, ktorý sa volal Miško, priložiť hlávku na oblé bruško a spolu s ňou spieval uspávanku sestričke, ktorá sa mala narodiť. Pesnička, kde sa spievalo „Spi dieťatko, zavri očká…“ sa chlapčekovi veľmi páčila a spieval ju vždy niekoľkokrát. Čítať celé 'Braček'»

Misijná púť detí v Levoči

By , 20. mája 2018 5:53

Čítať celé 'Misijná púť detí v Levoči'»

Môj nebeský Otec (2)

By , 20. mája 2018 5:35

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Keď príde Tešiteľ, ktorého vám pošlem od Otca, Duch pravdy, ktorý vychádza od Otca, on o mne vydá svedectvo. Čítať celé 'Môj nebeský Otec (2)'»

Nepribližuj sa ku diablovi, hoci je na reťazi…

By , 13. mája 2018 5:30

(Homília pápeža Františka.)
Čítať celé 'Nepribližuj sa ku diablovi, hoci je na reťazi…'»

Ako boh stvoril matku…

By , 13. mája 2018 4:58

Kedysi dávno pri stvorení sveta, Boh tvoril matku. Jeho šiesty deň práce sa blížil ku koncu. Zaneprázdneného Boha prišiel pozdraviť jeden z anjelov a hovorí mu: „Prečo, míňaš toľko drahoceného času na túto jednu vec, Bože?“ Čítať celé 'Ako boh stvoril matku…'»

Môj nebeský Otec (1)

By , 13. mája 2018 4:45

Ježiš pozdvihol oči k nebu a modlil sa: „Svätý Otče, zachovaj ich vo svojom mene, ktoré si ty dal mne, aby boli jedno ako my. Kým som bol s nimi, ja som ich zachovával v tvojom mene, ktoré si mi dal. Ochránil som ich a nikto z nich sa nestratil, iba syn zatratenia, aby sa splnilo Písmo.
Čítať celé 'Môj nebeský Otec (1)'»

Tri pesos

By , 7. mája 2018 5:56

Zo života svätej Terézie z Avily (+1582) sa rozpráva tento príbeh:
Čítať celé 'Tri pesos'»

Týždeň na rozmyslenie

By , 7. mája 2018 5:50

Istá rodina očakávala tretie dieťa. Už pri prvom tehotenstve sa zistilo, že manželia sú inkompatibilní v krvných skupinách a Rh faktoroch. Matka mala krvnú skupinu A1, Rh faktor negatívny, otec mal skupinu B, Rh faktor pozitívny. V takom prípade, keďže prvé dieťa zdedilo krvnú skupinu s Rh faktorom po otcovi, nastal problém s ďalšími tehotenstvami. Čítať celé 'Týždeň na rozmyslenie'»

Posadí sa ako tavič a čistič striebra

By , 7. mája 2018 5:43

Skupinka žien študovala knihu Malachiáša. Keď študovali tretiu kapitolu, prišli k tretiemu veršu, v ktorom sa píše: „Posadí sa ako tavič a čistič striebra…“ Tento verš bol pre ženy ako hlavolam a rozmýšľali, čo tieto slová vlastne hovoria o Božom charaktere. Čítať celé 'Posadí sa ako tavič a čistič striebra'»