Modlitba za prenasledovanú Cirkev

By , 18. novembra 2018 9:21

Všemohúci a večný Bože, Otče, ktorý si na nebesiach!

Ty zhromažďuješ Cirkev zo všetkých národov. Prostredníctvom svojho Syna a mocou Svätého Ducha sa stala sviatosťou spásy pre každého človeka na tejto zemi. Čítať celé 'Modlitba za prenasledovanú Cirkev'»

Volá sa Nesma Wael, má 13 rokov a pred kostolom jej zastrelili mamu

By , 18. novembra 2018 9:16

V plnej rýchlosti sa rútil po uliciach južného káhirského predmestia Helwan. Pred koptským Kostolom sv. Menasa mu koleso motocykla nabehlo na výmoľ. V okamihu bol po niekoľkých kotrmelcoch na zemi. Dotlčený, ale živý.

Trinásťročná Nesma Wael kráčala domov so svojou sesternicou a mamou. Bohoslužby sa skončili pred desiatimi minútami, ľudia sa rozchádzali.
Čítať celé 'Volá sa Nesma Wael, má 13 rokov a pred kostolom jej zastrelili mamu'»

25 rokov Farskej charity v Liptovskom Mikuláši

By , 18. novembra 2018 9:00

Farská charita pri kostole svätého Mikuláša sa začala konštituovať už v roku 1992. Vytvorila sa skupina ľudí, ktorí mali záujem o dobrovoľnú charitatívnu činnosť. Tvorili ju hlavne zdravotníci a učitelia. Čítať celé '25 rokov Farskej charity v Liptovskom Mikuláši'»

Život s Kristom

By , 18. novembra 2018 8:53

Ježiš povedal svojim učeníkom: „V tých dňoch, po onom súžení, slnko sa zatmie, mesiac nevydá svoj jas, hviezdy budú padať z neba a nebeské mocnosti sa budú chvieť. Vtedy uvidia Syna človeka prichádzať na oblakoch s veľkou mocou a slávou. Čítať celé 'Život s Kristom'»

Kostol – dom boží a brána do neba (IV.)

By , 11. novembra 2018 10:08

(pokračovanie)
Čítať celé 'Kostol – dom boží a brána do neba (IV.)'»

Kňazstvo (II.)

By , 11. novembra 2018 9:54

Kristus nevošiel do Svätyne zhotovenej rukou, ktorá je len predobrazom pravej, ale do samého neba, aby sa teraz za nás ukázal pred Božou tvárou. Čítať celé 'Kňazstvo (II.)'»

Almužna?

By , 11. novembra 2018 9:44

Čo je to almužna? Dnes som sa vracal zo svadby prázdnym mestom o tretej ráno a stretol som pani, ktorá ma pýtala drobné na vodu a jedlo. Zaujímavý kontrast radostnej oslavy a tmy sveta. Čítať celé 'Almužna?'»

Úmysel

By , 11. novembra 2018 9:40

Potom si sadol oproti chrámovej pokladnici a pozeral sa, ako ľud hádže peniaze do pokladnice. Čítať celé 'Úmysel'»

Kňazstvo

By , 4. novembra 2018 21:19

Bratia, v Starom zákone sa mnohí stali kňazmi, lebo im smrť bránila zostať, no Ježiš, pretože zostáva naveky, má kňazstvo, ktoré neprechádza na iného. Preto môže naveky spasiť tých, ktorí skrze neho prichádzajú k Bohu, lebo žije stále, aby sa za nich prihováral. Čítať celé 'Kňazstvo'»

Kostol – dom boží a brána do neba (III.)

By , 4. novembra 2018 20:46

(pokračovanie)
Čítať celé 'Kostol – dom boží a brána do neba (III.)'»