Sedem lekcií od sestry Zdenky (4.)

By , 2. februára 2020 11:06

ŠTVRTÁ LEKCIA: Obetovať sa a nehľadať seba, ale Ježiša

Keď pracovala ako ošetrovateľka na viacerých oddeleniach, bola nielen profesionálna, ale aj ľudská, láskavá a obetavá. „Od Pánovho oltára som šla k oltáru svojej práce, k raňajkám, na oddelenie,“ hovorievala. Všade chcela pokračovať v obeti oltára. Keď sa začalo prenasledovanie Cirkvi a Zdenka prvýkrát pomáhala pri pokuse úteku kňazov, tento útek bol sčasti úspešný.

Zdenka obetovala svoj život za život kňaza Štefana Koštiala, ktorému pomáhala utiecť. „Pane Ježišu, za jeho život obetujem môj jediný. Pomôž mu ostať nažive!“ modlila sa v nemocničnej kaplnke. Pán jej obetu prijal a dovolil jej podať najvyššie svedectvo lásky. „Nechcem byť svätou iba napoly, nebojím sa pre teba trpieť. Len jednej veci sa bojím – svojej vlastnej vôle. Vezmi si ju, lebo chcem všetko, čo chceš ty,“ volala k Ježišovi. Práve Božiu vôľu sa usilovala každodenne hľadať.

Tak ako každý, aj ona bojovala o to, aby konala Božiu vôľu a nie svoju. Aby nehľadala seba, ale svojho Pána. „Hneď ako niekto hľadá seba, vypadne z lásky,“ vravela. „Nesmútim, keď mi niečo nedajú, čo by mi bolo po vôli. Bože môj, ty si mi viac ako milý predmet. Stále ďakujem Bohu, že mi dal odvahu všetko zanechať,“ dodáva.

Zdroj: https://www.slovoplus.sk/sedem-lekcii-od-sestry-zdenky/