Dvanásť príbehov na zamyslenie

By , 16. júna 2019 20:09

1. Podeľ sa

Dnes som spoznával Keňu a stretol som utečenca zo Zimbabwe. Povedal, že už viac ako 3 dni nič nejedol a vyzeral extrémne chudý a nezdravý. Tak mu môj priateľ ponúkol zvyšok sendviča, ktorý jedol. Prvú vec, ktorú muž povedal bolo: “Môžeme sa podeliť.”

2. Láskavosť

Dnes ma uvidel chlapec na invalidnom vozíku, ako bojujem s barlami s mojou zlomenou nohou a ponúkol mi, že ma odvezie vzadu na vozíku. Viezol ma cez celú fakultu až ku triede. Keď odchádzal povedal mi: “Dúfam, že sa čoskoro uzdravíš.”

3. Radosť

Dnes, keď som bol svedkom, ako sa 27 ročná žena, ktorá má rakovinu prsníka, hystericky smeje na tom, ako šantí jej dvojročná dcéra, som si zrazu uvedomil, že by som mal prestať hľadať cesty ako komplikovať svoj život, ale namiesto toho si ho začať znova užívať.

4. Nevinnosť

Dnes sa ma tým najzlatším hlasom na svete, moja 8 ročná dcéra spýtala, či by sme nemohli začať recyklovať. Spozornel som a spýtal som sa jej: “Prečo?” Odpovedala: “No, pomôžeš mi zachrániť planétu.” Znova som spozornel a spýtal sa jej: “A prečo chceš zachrániť planétu?” “Pretože je to miesto, kde sa nachádzajú všetky moje veci,” odpovedala mi.

5. Láska

Dnes som pobozkal otca na čelo, keď som ho videl, ako mŕtvy leží na malej nemocničnej posteli. 5 sekúnd od jeho smrti som si uvedomil, že to bolo po prvýkrát, čo som mu dal pusu, odkedy som bol malým chlapcom.

6. Ohliadnutie

Dnes, ako môj otec, 3 bratia a 2 sestry stáli okolo nemocničnej postele našej mamy, moja mama vyslovila predtým než zomrela jej posledné slová. Jednoducho povedala: “Práve teraz sa cítim tak milovaná. Mali sme sa takto schádzať častejšie.”

7. Otvorili sa nové dvere

Dnes ráno o siedmej som sa zobudil chorý, ale rozhodol som sa, že musím ísť do práce, pretože potrebujem peniaze, tak som šiel. O tretej poobede som dostal výpoveď. Na ceste domov som dostal defekt. Keď som šiel do kufra pre rezervnú pneumatiku, zistil som, že aj tá mala defekt. Muž v BMW akurát prechádzal okolo mňa, zviezol ma domov, rozprávali sme sa a potom mi ponúkol prácu. Začal som hneď zajtra.

8. Dobrota a vďačnosť

Dnes po 72 hodinovej smene na hasičskej stanici, na mňa v potravinách vybehla žena a objala ma. Keď si všimla, že som sa odtiahol a nespoznávam ju, odtiahla sa a so slzami radosti v očiach mi povedala: “11. 9. 2001 ste ma vytiahli z World Trade Center.” (DVOJIČKY)

9. Spomienky

Dnes som robil rozhovor s mojou starou mamou pre projekt, ktorý potrebujem na psychológiu. Keď som sa jej spýtal, ako by definovala úspech jej vlastnými slovami, povedala mi. “Úspech je, keď sa pozrieš späť na svoj život a spomienky ťa spravia šťastným.”

10. Moc jedinečnosti

Dnes som sa spýtal mojej mamy – veľmi úspešnej podnikateľky v 70 rokoch – aké sú 3 typy pre úspech. Usmiala sa a povedala: “Čítaj niečo, čo nikto iný nečíta, premýšľaj o niečom, o čom nikto nepremýšľa a rob niečo, čo nikto nerobí.”

11. Otcova rada

Dnes mi môj otec povedal: “Jednoducho si choď pre to a skús to! Nemusíš byť profesionál, aby si vybudoval niečo úspešné. Amatéri založili Google a Apple. Profesionáli zostrojili Titanic.”

12. Spadni a vzchop sa

Dnes, ako som sa pošmykol na mokrej podlahe, chlapec na invalidnom vozíku ma stihol zachytiť ešte pred tým, než som si buchol hlavu o zem. “Ver alebo never. Pred 3 rokmi som si presne takto ublížil.”

zdroj: farnostnizna.sk